Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej

1. Strefa logowania:

Aktualności

Drużyna Biznes Team OPZL w pasjonującym i - dla wielu - zaskakująco wyrównanym meczu musiała oddać wyższość drużynie Wadim Team prezydenta Nowej Soli Wadima Tyszkiewicza. Pretendentem do zdobycia tytułu była od początku drużyna prezydenta. O mało nie doszło jednak do sensacji.

Przedsiębiorcy rozpoczęli jak burza. Pierwszą bramkę strzelił zawodnik w niebieskich barwach OPZL Łukasz Młynarczyk, szef ochrony firmy Bejur. Nazwisko nieprzypadkowe, bo jest spokrewniony z Józefem Młynarczykiem, znanym bramkarzem reprezentacji Polski. Później padła druga bramka i kolejna. Zawodnicy Wadim Team przecierali oczy ze zdumienia. Pod koniec pierwszych 30 minut widać było spore zaniepokojenie w ich szeregach. Po ciekawej  połowie, pracodawcy schodzili na przerwę prowadząc 4:1.

W drugiej połowie przedsiębiorcy zderzyli się z żelazną konsekwencją i uporem samorządowców chcących odzyskać honor. Nie oszczędziło ich ani zmęczenie, ani kontuzje. Widowisko przybierało na atrakcyjności. Zawodnicy w czerwonych koszulkach Wadim Team praktycznie nie wychodzili z połowy boiska pracodawców. Ci nie wytrzymywali kondycyjnie, z regularnie trenującymi samorządowcami. Nie strzelili im ani jednej bramki. Za to, drużyna prezydenta grająca na własnym terenie ustrzeliła pracodawcom pięć bramek. I na kilka chwil przed końcem spotkania objęła prowadzenie, którego nie oddała do końca spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 4:6 dla drużyny Wadim Team.

Tym samym to samorządowcy zdobyli puchar w Pierwszych Międzynarodowych Mistrzostw Nowej Soli Pracodawców w Piłce Nożnej. Tytuł zawodnika meczu i nagrodę specjalną - koszulkę polskiej reprezentacji - zdobył prezydent Wadim Tyszkiewicz, zdobywca dwóch goli. Koszulka się przydała, bo po meczu uczestnicy oglądali wspólnie na telebimie spotkanie Polaków i Austriaków w meczu grupowym Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Za rok, w czasie kolejnych dniach miasta w czerwcu, rewanż. Puchar do tego czasu będzie stał w gabinecie prezydenta. Mamy nadzieję, że po tym czasie wróci do pracodawców.

Składy:

Biznes Team OPZL

Zbigniew Paruszewski - dyrektor Gedia Poland
    Sylwia Wojtasik - dyrektor banku BGŻ
    Krzysztof Paprocki - dyrektor produkcji Nord Napędy
    Bogumiła Ulanowska -  kapitan - sekretarz zarządu Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej, firma Omni Modo
    Roman Borowiecki - Prezes Zakładu Usług Mieszkaniowych
    Marcin Jasiński - firma Burza
    Shigeki Saji - Prezes Funai Electric Polska
    Łukasz Rut - Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej, oddział Nowa Sól (bramkarz)