Termin szkolenia odwołany - „Prowadzenie działalności gospodarczej w Niemczech: aspekty prawne, podatkowe i marketingowe a transgranicznie świadczenie usług w Niemczech w kontekście nowych regulacji dotyczących delegowania pracowników.”
Typ: SzkolenieSzanowni Państwo, zaplanowane szkolenie nie zostanie zrealizowane w terminie 17 kwietnia 2020r.
Nowy termin szkolenia zostanie ustalony jak tylko będziemy mieli pewność, że nasze bezpieczeństwo i Państwa bezpieczeństwo będzie zapewnione.
tradeoffice24.com WINIARSKI jako ekspert wspierający działania przedsiębiorstw na rynku zagranicznym
oraz Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze
mają przyjemność zaprosić Państwa na szkolenie
„Prowadzenie działalności gospodarczej w Niemczech:
aspekty prawne, podatkowe i marketingowe a transgranicznie świadczenie usług
w Niemczech w kontekście nowych regulacji dotyczących delegowania pracowników.”
17 kwietnia 2020r. w godzinach od 9.00 do 15.45
w sali konferencyjnej (sala nr 22) biura OPZL, przy ul. Reja 6 w Zielonej Górze.
Celem szkolenia jest przekazanie informacji na temat procesu zakładania firmy w DE, formy prawne, opodatkowanie, aspekty marketingowe, eksport do Niemiec, świadczenie usług na rynku niemieckim, ect. Przedstawienie wskazówek w zakresie prawidłowego przeprowadzenia procesu delegowania pracowników do Niemiec a także nowych regulacji dotyczących delegowania pracowników.
Szkolenie kierowane jest do właścicieli firm, pracowników działów księgowo – kadrowych, działów marketingu, HR.
Podczas szkolenia uczestnicy otrzymają praktyczne informacje w zakresie następujących zagadnień:
1) Aspekty prawne, podatkowe, marketingowe prowadzenia działalności w Niemczech oraz eksportu i świadczenia usług w Niemczech
2) Aspekty delegowania: rozróżnienie między podróżą służbową a delegowanie (przepisy i orzecznictwo), rozliczenie pracowników delegowanych - podatki i ubezpieczenie społeczne, prawo właściwe dla umowy o pracę, ubezpieczenie pracowników delegowanych, warunki pracy i płacy pracowników delegowanych – sytuacja obecna oraz po zmianach przepisów związanych z oddelegowaniem, samozatrudnienie jako forma świadczenia usług w Niemczech (zagrożenia), umowa o dzieło – umowa zlecenia w procesie świadczenia usług a ukryty wynajem pracowników w Niemczech, wymagania prawne dla polskich podmiotów działających jako agencja pracy tymczasowej, dodatkowe obowiązki dla firm z sektora budowlanego, itd.
Szkolenie poprowadzą:
Alina Winiarski - Współwłaścicielka firm rodzinnych tradeoffice24.com GmbH, Berlin oraz Poland Germany Consult, Wrocław Technology Park.
Od 2000 roku współwłaścicielka firm rodzinnych tradeoffice24.com GmbH, Berlin oraz Poland Germany Consult, Wrocław Technology Park. Jedyny w Europie prywatny ”Poland Business Center”, który wprowadził setki firm polskich na rynek Niemiec i innych krajów. Oferuje podmiotom gospodarczym serwis biznesowy na rynkach zagranicznych, zakładanie i prowadzenie spółek, reprezentacji i oddziałów wraz z kompletną opieką prawną i podatkową. W każdym z ww. ośrodków klienci otrzymują na życzenie do dyspozycji adres i reprezentacyjne pomieszczenia biurowe, magazynowe wraz z pełnym serwisem biznesowym i biurowo-administracyjnym. Wspierając firmy w obszarach marketingu strategicznego i operacyjnego pomaga firmom lokalnym z Polski zaistnieć na rynkach globalnych, zwiększać ich konkurencyjność oraz pozyskiwać nowe rynki dla eksportu.
Uczestniczka i organizatorka licznych międzynarodowych targów, seminariów, workshopów oraz giełd kooperacyjnych.
Ukończyła studia zarówno w Niemczech jak i w Polsce. Doświadczenie zawodowe zbierała w firmach niemieckich i koncernach międzynarodowych. Wieloletnia prezes stowarzyszenia skupiającego polskie przedsiębiorczynie w Niemczech, organizacji promującej polską przedsiębiorczość i kulturę w Niemczech i UE. Aktualnie członek zarządu Polsko Polonijnej Izby Gospodarczej Poland Business Center World z siedzibą główną w Wiedniu.
Łukasz Żak - Prawnik, specjalizujący się w zagadnieniach związanych z transgranicznym świadczeniem usług i delegowaniem pracowników na rynki krajów europejskich, zatrudnianiem cudzoziemców, prawem pracy oraz międzynarodową współpracą przedsiębiorstw.
Przez ponad 15 lat zaangażowany w działania wspierające rozwój i innowacyjność polskich przedsiębiorstw na rynku europejskim. Aktywnie działa na polu międzynarodowej współpracy gospodarczej łącząc działalność firm polskich, niemieckich oraz skandynawskich. W tym zakresie na co dzień współpracuje ze swoimi parterami zlokalizowanymi w Niemczech oraz Skandynawii. Aktywny członek Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego, Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego oraz Skandynawsko – Polskiej Izby Gospodarczej. Ekspert i doradca w licznych inicjatywach i projektach wspierających polskie przedsiębiorstwa w rozwoju krajowym i internacjonalizacji m.in. okresie od 01.06.2017 do 31.12.2017 członek zespołu powołanego przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa do Zespołu pracującego przy pilotażowym projekcie związanym z działaniem polskich firmy budowlanych na szwedzkim rynku budownictwa mieszkaniowego.
Udział w szkoleniu jest odpłatny.
390,00 zł netto - dla firm członkowskich OPZL
485,00 zł netto - dla firm spoza członków OPZL
Zapisy przyjmujemy za pomocą Formularza zgłoszeniowego, na adres .
Termin zgłoszeń upływa 10 kwietnia 2020r.
Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
W razie pytań, prosimy o kontakt z panią Bernadettą Holak, tel.: 609 758 770, e-mail: b.holak@opzl.pl
Serdecznie zapraszamy!